Ağdacı 1+1 Gömmeli Ağda Isıtıcı Set

Herkese merhaba :) Birçok bayanın sıkıntısı olan epilasyondan bahsetmek istiyorum bugün size.Hepimizin kullandığı yöntemler farklı olsa...

ağdacı-ağda ısıtıcı set

Herkese merhaba :)
Birçok bayanın sıkıntısı olan epilasyondan bahsetmek istiyorum bugün size.Hepimizin kullandığı yöntemler farklı olsa da derdimiz aynı.
İstenmeyen tüylerle mücadelede günümüzde birçok gelişme yaşanmaktadır.Lazer epilasyon bunlardan biri.Piyasada o kadar fazla ki lazer epilasyonu yapan ve yaptıran.Hangisi iyidir hangisi kötüdür herşey birbirine çorba olmuş durumda.Bazı lazer türleri ve başarı oranları şu şekildedir.

Alexandrite lazer: Türk insanı genellikle çok koyu olmayan ten rengine ve koyu renk kıl yapısına sahiptir, bu nedenle alexandrite lazer epilasyon için en uygun yapıdadır. Alexandrite lazer derindeki kıl köküne dek ulaşarak kalıcı sonuç sağlar ve bu başarıyı sağlarken kalıcı yanık sorununa yol açmaz. Cihaz cilde 3 santimden atış yaptığından hijyen açısından sorun yaşanmaz.
NdYag lazer: Bazı merkezlerin lazer epilasyon bronz ciltte yazın dahi uygulanabilir diye tanıtım yaptığı NdYag lazer yüzeysel etki yaptığından derindeki köklere etki etmemekte, seans sayısı çok artmakta, kalıcı epilasyon başarısı düşmektedir. NdYag lazer fazla acı hissi verdiğinden lazer epilasyon tedavisinin yarım kalma ihtimali yüksektir. NdYag kullanımında bir diğer risk ise bu lazer ile ciddi ve kalıcı iz bırakan yanık olma ihtimalinin mevcut olmasıdır.
Işık bazlı sistemler: (IPL, Mavi Işık, Fotoepilasyon vs.) Bunlar gerçek lazer epilasyon değillerdir, sadece yoğunlaştırılmış ışık sistemleridir. Bu yöntemler derindeki köklere ulaşıp kıl kökünü tahrip gücüne sahip olmadıklarından daha ziyade bir modern ağda yöntemi olarak kabul edilir ve geçici etki gösterirler. Uygulama sırasında cihaz cilde temas ettiğinden hijyen açısından sorun olabilir. Vücut kıllarından kalıcı olarak bu yöntemler ile kurtulamazsınız.
Diode lazer: Diyot lazerler sadece ince, zayıf kıllarda başarılıdır, yüz kıllarında olumlu sonuçlar verebilmektedir. Kalın ve kökleri daha derinde olan vücut kılları için Lazer Epilasyon 'da önerilmez, sadece yüzünüzde ince ve açık renkli tüyler için tercih edebilirsiniz. Lazer epilasyon Uygulamada cihaz cilde temas ettiğinden hijyen açısından sorun olabilir.
Radio Frequency (RF): Radyo frekans dalgalarıdır, lazer değildir. Açık renkli, beyaz, sarı kılları yok edeceği iddia edilmekteyse de tarafsız çalışmalarda sadece kıl köklerinde geçici nem azalması sağladığı, zamanla kılın tekrar eski haline geldiği saptanmıştır.

Bunca yöntem bunca çeşit arasından hangisi size uygun olanı,kaldığınız şehirde bu işi yapan yetkin bi yer var mı,anlaştığınız lazer merkezi doktor kontrolünde mi,hijyenik mi bu sorular böyle uzar gider.Benim bulunduğum il olan Ispartada malesef bu işi yapacak doğru düzgün bir yer yok.O yüzden kendi sir ağdamı kendim yapmak için başladım araştırmaya.Ispartadaki en temiz ve en hijyenik yer olan kendi ağdacımda bu cihazı gördüm.Tabi ondaki 1+1 değildi.Ondaki 4+1 di yani müşteri yoğunluğuna göre alınmış cihazlardı.
Başta bu işi kendim yapabilir miyim diye tereddüt ederken şu an bu işin uzmanıyım diyebilirim.Yani biraz zaman geçince yapa yapa öğreniyor insan.Cihazım 2 yıl garantili ve bu ayla beraber tam 4 aydır bifiil kullanıyorum.Şimdi biraz cihazı görelim.
ağdacı-ağda ısıtıcı set

ağdacı-ağda ısıtıcı set
Makinem bu şekilde bir kutu içerisinde garanti belgesiyle geldi.

ağdacı-ağda ısıtıcı set

ağdacı-ağda ısıtıcı set***Gömmeli dediğim kısım kazan kısmıdır.Bu kısım teneke ağda,inci ağda gibi katı halde olup eritilince spatulayla kullanılan ürünler için birebir.Alttaki ısı ibresi kazan kısmı için.Yani diyelim konserve ağdanız eridi fakat ısısı cildinize sürülemeyecek kadar sıcak olmuş ise ısıyı biraz düşürüp hem donmamasını hemde cildinizi yakmamasını ayarlayabiliyorsunuz.Kazan kısmı KÜÇÜK ALANLAR  için birebir.Spatulayla istediğiniz kadar ağdayı alıp nazik olan bölgelerde güvenle kullanabiliyorsunuz.Uygulaması kartuşa göre biraz daha farklıdır.Spatulayla ağda istenen bölgeye sürülür.Donduktan sonra tüylerin çıkış yönünün tersine çekilerek işlem bitmiş olur.Ağda bezi kullanılmaz.

***Kartuş kısmı ise kazanın arkasında kalan alttan fişli kısma yerleştiriliyor.Kartuşda ise ağda bezi ile uygulama yapılacak alanlar için birebir.Bunlar kol,bacak gibi BÜYÜK ALANLARDIR.Kartuş yaklaşık 30 dakika içinde hazır oluyor.İstenen bölge için tüy yönünde ağda sürülür fakat tüy yönünün tam tersine ağda bezi çekilir.Bu sayede tüyle kırılmaz ve kökünden alınır.
ağdacı-ağda ısıtıcı set

ağdacı-ağda ısıtıcı set

Kartuşun alt kısmı cihazdaki fişe takılır ve kırmızı düğme açılarak kartuşun ısınması başlamış olur.

ağdacı-ağda ısıtıcı set

Bu da cihazın kazan kısmı.Cihazın kirlenmemesi için kazanın çapında paslanmayan çelik bir kap kullanırsanız ağda tercihiniz değiştiğinde zorluk yaşamamış olursunuz.Aksi halde cihazın kendi kazanında ısıtırsanız hem temiz bir görüntü oluşmaz,hemde memnun kalmadığınız ağda artıkları canınızı sıkabilir.
Son olarak ucuz etin yahnisi yavan olur mantığıyla cihaz kadar aldığınız ağdalar da önemlidir.Adı sanı belli olmayan ağdaları cildinize sürerseniz birçok deri hastalığını da göze almış olursunuz.Ben kendi kullandığım markaları paylaşayım.Siz zamanla kullana kullana kendinize en uygun olanı bulabilirsiniz :) 
sesu kartuş ağda

Kartuş için Sesu Titanium kullanıyorum.Bu kartuştan çok memnunum.Pudralı kullanıyorum çünkü cildimi diğerleri çok çekiştiriyor ve canımı yakıyor.Pudralı ürünler hassas ciltler için birebir.
vivet kavanoz ağda
Kazan kısmı için ise Vivetin pudralı kavanoz ağdasını kullanıyorum.Erimesi,yapısı,yoğunluğu gerçekten güzel.Ve bu üründe kartuş gibi pudralı.Sizde bu sir ağda işini kendiniz yapmak istiyorsanız bence ilk olarak PUDRALI BİR AĞDA  tercih edin.Tüy alma performansını beğenmediğiniz taktirde AZULEN AĞDAya geçersiniz.
Biraz uzun ve açıklayıcı bir post oldu.Umarım faydalı olabilmişimdir.

Herkese pürüzsüz günler :)BENZER YAZILAR

3 yorum

 1. Sevgili Kırmızı Rugan Ayakkabılarım,

  Kavanoz ağdamızı beğendiğiniz için çok mutlu olduk :)

  Eleştirileriniz bizim için çok değerli. Eğer memnun olmadığınız başka bir konu olursa lütfen bize ulaşın.

  Bu arada almış olduğunuz Ağdacı marka ağda ısıtma makinesi de online sitemiz olan www.avantajkozmetik.com da satılmakta ;) Bu üründen de memnun olmanıza sevindik :)

  Güzel günler dileriz.

  Saygılarımızla,

  Vi-Vet Kozmetik
  Sosyal Medya Ekibi

  YanıtlaSil
 2. Yanıtlar
  1. Zannedersem 500 yada 800 ml olmalı inanın hiç dikkat etmedim :)

   Sil